חיקיליו JIQUILLIO

חיקיליו הוא מקום מדהים ולא מתוייר כמעט כלל באזור צ´יננדגה בדרום מערב ניקרגואה.
זהו כפר מקומי יפהפה, בו ניתן לישון בהוסטלים על החוף. המקום מקסים, שקט, מרגיע ומעניין. בכל יום טרם השקיעה, רוב תושבי הכפר מגיעים על מנת לעזור לכל הדייגים לדחוף את הסירות שלהם לים, מחזה אותנטי יפה. הדייגים באזור זה דגים בלילה, ככל הנראה בשל התפוקה הגבוהה יותר, הם חוזרים בזריחה. אז אתם באזור ומחפשים ים ורוגע חיקיליו זה המקום.

לינה
Rancho Esperanza
ההוסטל הוקם על ידי בחור שקוראים לו נייט, אמריקאי שהגיע להתנדב בניקרגואה, חי בה כבר מעל עשור, עם הקהילה, והחליט להקים הוסטל. ההוסטל עדיין תורם לקהילה, ויוזם שיעורי אחר הצהריים כל יום, למי שחפץ בקהילת חיקיליו. ישנה גם אפשרות להתנדב בהוסטל בעבודה עם הילדים אחר הצהריים. ההוסטל מלא בערסלים, משחקי קופסא, ספרים, גיטרות, וכל דבר שצריך בשביל להירגע. הוא מספק סיורים באזור, שיעורי גלישה ועוד מגוון פעילויות, בהחלט שווה. זהו ההוסטל המצליח באזור וכמעט גם היחידי. יש בהוסטל דורמס פשוטים ועד בקתות זוגיות. המחיר לדורמס פשוט עולה 8 דולר ללילה.
טלפון: 505-8-8791795

תחבורה והתמצאות
ההגעה לחיקיליו לא מסובכת ומגיעים דרך ליאון. מליאון לוקחים מהתחנה המרכזית שאטל לצ´יננדגה שעולה בערך 25 קורדובס, מצ'יננדגה לוקחים מונית למרקדיטו, תחנת אוטובוסים אחרת, המונית עולה בערך 10 קורדובס. ומשם לוקחים עוד נסיעה שעולה בסביבות 25 קורדובס.

מקום זה ממוקם מחוץ לחואן דל סור