הר געש סרו נגרו VOLCAN CERRO NEGRO

סרו נגרו (Cerro Negro) הוא אחד מהרי הגעש הצעירים בעולם.
זהו הר געש פעיל, שמדרונותיו מכוסים בחול וולקני שחור.
החול הזה הופך את ההר לפופולרי במיוחד בקרב מטיילים חובבי ריגושים, המנצלים את הנתונים הטבעיים של ההר לגלישת חולות במהירות מסחררת של עד 100 קמ"ש.

זהו אחד מאתרי הגלישה הוולקנית הטובים בעולם והוא מופיע ברשימת החלומות של מטיילים הרפתקנים רבים.

סֶרוֹ נֶגְרוֹ הוא הר געש ברכס ההרים קורדיליירה דה לוס מריביוס במחוז לאון בניקרגואה, כ-10 קילומטרים דרומית לעיירה מלפאיסילו.
הר הגעש נוצר באפריל 1850, והוא לכן הר הגעש הצעיר ביותר באמריקה המרכזית.
ההר הוא חרוט אפר הבנוי מחצץ בזלתי, שצבעו הכהה העומד בניגוד למדרונות ההרים שופעי הירק שמסביבו תרם לשמו שפירושו הר שחור

הר הגעש סרו נגרו (Volcán Cerro Negro)
זהו הר געש פעיל, יפה, ייחודי וקל מאוד לביקור. הר געש זה התפרץ לראשונה ב-1850, ומאז התפרץ 23 פעמים, מה שהופך אותו להר הגעש הכי פעיל בניקרגואה. ביקור בסרו נגרו נראה כמו ביקור בכוכב אחר: בהר כמעט ואין צמחיה, שפכי הלבה ניכרים מסביב להר, וניתן לרדת ללוע הפעיל.
האטרקציה שמושכת לכאן מטיילים רבים היא טיפוס על ההר וירידה ממנו בגלישה על קרש מטה, חוויה מדליקה וכיפית ומומלץ לא לפספס. הטיפוס אורך כ-40 דקות. ילבישו אתכם בחליפות כתומות ובמשקפי מגן ותגלשו במהירות במורד ההר כשנוף מקסים לפניכם.
סקי חולות בסרו נגרו
זוהי ללא ספק אטרקציה ייחודית ללאון, זהו הר הגעש הפעיל היחידי בעולם שניתן להתגלש במורדותיו. זוהי בהחלט חוויה בלתי נשכחת, לא נדרש שום ניסיון קודם. הנוף מלמעלה מרהיב, גולשים למטה עם חליפות מיוחדות, הם מודדים מהירות לכל אחד ועושים תחרות. מספר חברות מציעות את הסקי חולות בסרו נגרו: סונאטי (SONATI), קצאל טרקרס (Quetzal trekkers), ביג פוט (Big foot), וה פואס (Va Pues) וטיארה טורס (Tierra tours). זהו טור של חצי יום, מחירים נעים בין 29 ל-31 $, החברות מספקות את הציוד לגלישה ותחבורה פרטית. ניתן לשלם אקסטרה על סחיבת הגלשן.

טרק לסרו נגרו: ניתן לבקר בסרו נגרו גם בטיול של חצי יום, שאורכו 12 ק"מ. זהו טיול קל יחסית, בו חוצים דיונות שחורות וולקניות לפני שמגיעים לסרו נגרו. הבוחרים באופציה זו יורדים את ההר בריצה במדרון תלול וחולי. סונאטי (SONATI) וקצאל טרקרס (Quetzal trekkers) מציעים אופציה זו.

ההר ממוקם באיזור הצפוני של ניקרוגאה, סמוך לעיירת לאון הצפונית.
מאחד מההוסטלים המפורמים בשם BIG FOOT ניתן לצאת לסיור גלישת חולות על ההר געש המדהים הזה.

תהנו ושמרו על עצמיכם

מקום זה ממוקם מחוץ לחואן דל סור